
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3.5 V |
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | 1 V to 34.2 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 600 nA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 350 kHz to 2.2 MHz |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
Stock: 1581
Distributors
pcbx
Unit Price$3.61720
Ext.Price$3.61720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.61720 | $3.61720 |
| 10 | $2.77254 | $27.72540 |
| 25 | $2.55966 | $63.99150 |
| 50 | $2.44107 | $122.05350 |
| 100 | $2.32797 | $232.79700 |
| 300 | $2.23551 | $670.65300 |
| 500 | $2.14673 | $1073.36500 |
| 1000 | $2.09629 | $2096.29000 |
| 3000 | $2.06551 | $6196.53000 |
